İmalatı ve ihracatı batıya ait bir kavram: İslamofobi

Nedir Allah aşkına her yerde İslam terörü, İslam korkusu kelimeleri kullanılıyor. Selam (barış) kökünden türeyen İslam’ın neyi korkutucu.

Kız çocuklarını diri diri gömmeye dur dediği için mi korkutucu?

Fakir ve miskinlere kucak açmayı tavsiye ettiği için mi korkutucu?

Yeryüzünde 1400 sene adaleti temsil ettiği için mi korkutucu?

Tarih boyunca hiçbir kargaşaya mahal vermeyecek bir nizam tesis ettiği için mi korkutucu?

Nedir korkutucu olan?

Korkutucu olan İslam mı? Yoksa Batının Filistin’de, Suriye’de, Yemen’de, Ortadoğu’nun malum coğrafyalarında kendi adıyla akıttığı kanlar yetmiyormuş gibi bir de İslam sancağı altında piyonlarla devam ettirdiği katliam mı korkutucu?

İslam’ın ruhuna tepeden tırnağa muhalif olan IŞID mı İslam’ı temsil ediyor? El-Kaide mi İslam’ı temsil ediyor? Müslümanlara zarardan başka bir hedefi olmayan İran mı İslam’ı temsil ediyor? Kendi tesis ettikleri piyonları hedefe sürükleyip kaos çıkaran batı yine temiz, yine pak; kanları akıtılan, evleri bombalanan, yurtlarından sürgün edilen Müslümanlar ise korkutucu, cani, katil öyle mi? Suriye’yi paramparça edip milyonlarca insanın ölümüne sebebiyet verebiliyorsunuz da, kendi ülkenizde üç beş kargaşa çıkaran propagandacı sözde Müslümanların mı sesini kesemiyorsunuz? Çark sizin elinizde istediğiniz gibi çeviriyorsunuz fakat madalyonun diğer yüzü size gülmeyecek maalesef…

İnkâr edenler, kendilerine vermiş olduğumuz mühletin, sakın kendileri için hayırlı olduğunu sanmasınlar. Biz, onlara ancak günahları artsın diye mühlet veriyoruz. Onlar için alçaltıcı bir azap vardır.” (Al-i İmran, 178)

Hakkında MEŞİHAT

Dini soruların cevap kapısı. İslam'a dair tüm sorularınızı Whatsapp aracılığıyla bize sorabilir; arama kısmından sitemizdeki yüzlerce cevaba ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir