Sıla-i Rahim Ömrü Arttırır

Sıla-i Rahim Ömrü Arttırır

Enes b. Malik (radıyallahu anh)’ın rivayetine göre Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) şöyle buyurmuştur: “Rızkının genişlemesini ve ömrünün uzamasını isteyen akraba ziyareti yapsın.

* * *

Ebû Hureyre (radıyallahu anh) anlatıyor: Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’i şöyle buyururken işittim: “Rızkının genişlemesine ve ömrünün uzamasına sevine(cek ola)n kimse sıla-i rahim yapsın.

Allah, Akrabasını Koruyup Kollayanı Sevdirir

İbn Ömer (radıyallahu anhüma) şöyle demiştir: “Rabbinden korkanın ve akrabasını koruyup kollayanın eceli geciktirilir; malı çoğaltılır ve o kişi ailesine sevdirilir.

* * *

İbn Ömer (radıyallahu anhüma) şöyle demiştir: “Rabbinden korkanın ve akrabasını koruyup kollayanın ömrü uzatılır; malı çoğaltılır ve o kişi ailesine sevdirilir.

Hakkında Mustafa Şekerci

Mustafa Şekerci, 1992 yılında İnebolu’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına başlamadan ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı. Lisenin son yıllarında Mahmut Ustaosmanoğlu Efendi Hazretleri (kuddise sirruhu) ile tanıştı ve ona intisap etti. Marmara Üniversitesi Matematik bölümünde kısa süre bulunduktan sonra üniversiteyi bırakıp medrese tahsiline başladı. Beş yıllık temel İslamî eğitimin ardından tekâmül medresesinde eğitim gördü ve icazet aldı. Bu süre içerisinde İstanbul Üniversitesi İlahiyat bölümünü bitirdi. Tekâmül eğitiminden sonra İsmailağa Dergisi bünyesinde editörlük ve yayın kurulu üyeliği vazifeleri yaptı. 2018 yılında kurulan Alem-i İslam İlim ve Hizmet Derneği‘nin kuruluşunda, kurucu başkan olarak yer aldı. Halen dernek başkanı olan Mustafa Şekerci, Alem-i İslam Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve tek hadis hafızlığı medresesinde müderrislik yapmaktadır. Bunun yanında 2020 yılında, Dini Soruların Cevap Kapısı sloganıyla kurulan Meşihat sitesinin genel yayın yönetmenliğini yapan Mustafa Şekerci‘nin ilmî ve fıkhî yazıları Meşihat sitesinde yayınlanmaktadır.

Ayrıca Bakınız

Akrabaya İyilik Etmek

Bir yolculuk esnasında bir bedevî Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem)’e, “Beni Cennet’e yaklaştıracak ve Cehennem’den uzaklaştıracak şeyi bana bildirir misiniz?” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir