Hristiyan Anneye İslam’ın Arzı

Ebu Hureyre (radıyallahu anh), “Yahudi olsun Hristiyan olsun beni işiten herkes beni sever.” der ve (sonra da bunun sebebini şöyle anlatırdı.) “Annemin Müslüman olmasını isterdim. Ona bu konuyu ne zaman açsam yüz çevirirdi. Bir gün Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in yanına gittim ve ona: “Allah’a dua edin (de annem Müslüman olsun.)” dedim. O da dua etti. Eve döndüğümde annemin kapıyı üzerine kilitlediğini fark ettim. İçeriden bana, “Ebu Hureyre! Ben Müslüman oldum.” diye seslendi. Bu olayı Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’e haber verdim ve ikimiz için tekrar dua etmesini istedim. Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem): “Allah’ım! Kulun Ebu Hureyre’yi ve annesini insanlara sevdir.” diye dua etti.”

Hakkında Mustafa Şekerci

Mustafa Şekerci, 1992 yılında İnebolu’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına başlamadan ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı. Lisenin son yıllarında Mahmut Ustaosmanoğlu Efendi Hazretleri (kuddise sirruhu) ile tanıştı ve ona intisap etti. Marmara Üniversitesi Matematik bölümünde kısa süre bulunduktan sonra üniversiteyi bırakıp medrese tahsiline başladı. Beş yıllık temel İslamî eğitimin ardından tekâmül medresesinde eğitim gördü ve icazet aldı. Bu süre içerisinde İstanbul Üniversitesi İlahiyat bölümünü bitirdi. Tekâmül eğitiminden sonra İsmailağa Dergisi bünyesinde editörlük ve yayın kurulu üyeliği vazifeleri yaptı. 2018 yılında kurulan Alem-i İslam İlim ve Hizmet Derneği‘nin kuruluşunda, kurucu başkan olarak yer aldı. Halen dernek başkanı olan Mustafa Şekerci, Alem-i İslam Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve tek hadis hafızlığı medresesinde müderrislik yapmaktadır. Bunun yanında 2020 yılında, Dini Soruların Cevap Kapısı sloganıyla kurulan Meşihat sitesinin genel yayın yönetmenliğini yapan Mustafa Şekerci‘nin ilmî ve fıkhî yazıları Meşihat sitesinde yayınlanmaktadır.

Ayrıca Bakınız

Sıla-i Rahmin Fazileti

Rahim, Rahman isminden ayrılmadır (onun bir dalıdır). Onun hakkını kim korursa (sılâ ve iyilik ederse), Allah ona ihsan eder. Kim de onun hakkını korumazsa (sılâ ve iyilik etmezse), Allah ondan ihsanını keser. Rahimin (yakınlara iyilik ve merhametin), kıyamet gününde fasîh ve beliğ bir lisanı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir